Znajdziesz tu takie miejsca, gdzie powietrze przejrzyste i tak rześkie, że aż zapiera dech w piersiach, gdzie woda czysta jak kryształ, bo stąd zaczyna swój bieg, a potoki zdają pluskać radośnie, że zaczęły swą wędrówkę do morza.

Znajdziesz tu takie miejsca, gdzie strzeliste świerki śmigają hen w górę ku słońcu na niebotyczne wysokości tworząc najpiękniejsze drzewostany świerkowe świata, gdzie ścieląca się u stóp kraina zaprasza w gościnę, a dalekie szczyty gór są jak na wyciągnięcie ręki.

W okolicy zachowało się wiele typowych chałup góralskich. Najbardziej znana to chałupa Jana Kawuloka, zbudowana w 1863r., którą można zobaczyć w Istebnej. Można również zobaczyć walory przyrodnicze ukształtowane bez ingerencji człowieka. Wiele osobliwości fauny i flory: gady, ptaki, drapieżniki, zwierzyna płowa oraz 200-letnie jodły i buki, 150-letnie świerki istebniańskie i świerk rezonansowy wykorzystywany do produkcji instrumentów muzycznych. Wiele z tych osobliwości można zobaczyć w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Istebnej, spacerując ścieżką przyrodniczą lub szlakami turystycznymi. Najbliżej przebiegający szlak od naszego obiektu to szlak niebieski: ZWARDOŃ-PRZEŁĘCZ KONIAKOWSKA-BARANIA GÓRA. Oprócz tego w okolicy znajdują się pozostałe szlaki spacerowe, rowerowe oraz trasy kuligowe przebiegające przez tereny malowniczo położone skąd można oglądać przepiękną panoramę gór i lasów. Niedaleko znajdują się liczne punkty widokowe. Takimi miejscami są góra Ochodzita (895m.n.p.m), góra Koczy Zamek (846m.n.p.m), góra Tyniok (892m.n.p.m) i wiele innych.

Zapraszamy państwa do udziału w podziwianiu naszej pięknej okolicy!
Jestem zainteresowany pobytem.

Termin przyjazdu:

Termin odjazdu:


Liczba osób:*  
Telefon:*
E-mail:*

Agroturystyka Koczy Zamek, 43-474 Koniaków 755
tel: +48 33 855 61 73 | kom: +48 503 064 596 | email: info@koczyzamek.eu
© Agroturystyka Koczy Zamek 2011-2014